Kadınlarda Kısırlık Nedenleri

Hayatlarına yeni bir aile ferdi ile devam etmek isteyen çiftlerin karşılaştığı fakat modern tıbbın sağladığı birçok yöntem ile tedavi edilebilen kısırlık, vücudun üreme fonksiyonundaki bozukluk sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Kadınlarda pek çok sebebe bağlı olarak kısırlık meydana gelebilmektedir. Polikistik over sendromu, myomlar, obezite, yaş, anatomik problemler, immün sistem rahatsızlıkları kısırlığa sebep olabilecek unsurlardandır. Bu ve bunun gibi pek çok sebeple ortaya çıkan kısırlık, adet düzensizliği, kanama, tüylenme gibi belirtilerle de kendini gösterebilir.

Kısırlık ve tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her türlü sorunuz için 0530 388 38 63 numaralı whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.

Kısırlık Tedavisi

Her ne kadar çocuk sahibi olmak basit ve doğal bir işlev olarak algılansa da, bu süreç oldukça karmaşıktır. Gebeliğin oluşması için birçok farklı faktörün birbiriyle uyumlu şekilde sağlanması gereklidir.

Üreme çağındaki her 100 çiftten 10 ile 20’sinde kısırlık görülebilir. Yaş ilerledikçe de görülme sıklığı artabilir.   Özellikle 35 yaş ve üstü çiftlerde, korunmadan düzenli olarak cinsel ilişkiye girilmesine rağmen gebelik oluşmaması durumunda sağlık kuruluşlarına başvurarak destek almaları önerilir.

Merak ettiğiniz, bilgi almak istediğiniz tüm konuları 0530 388 38 63 numaralı whatsapp hattımız üzerinden sorabilirsiniz.