Polikistik Over Sendromu Belirtileri

Polikistik over sendromu kadınlarda sıkça görülen hormonal bir rahatsızlıktır. İlk zamanlarda pek fazla belirti vermeyen polikistik over sendromu ilerleyen dönemlerde kilo alma, vücutta ve yüzde tüylenme, adet düzensizliği ve saç dökülmesi, ciltte aknelenme gibi birçok belirti ile kendini gösterebilir.

Her kadında bu belirtilerin sıklığı ve çeşidi farklılık gösterebilir. Eğer siz de bu belirtilerden biri ya da birkaçını gözlemliyor ve kendinizde polikistik over sendromu olduğundan şüpheleniyorsanız uzman bir hekime muayene olabilirsiniz.

Polikistik Over hakkında merak ettiğiniz her türlü sorunuz için 0530 388 38 63 numaralı whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz. .

Polikistik Over Sendromu Belirtileri

Polikistik Over Sendromu (PKOS), adet düzensizliği ve aşırı kilo alma, sivilcelenme , tüylenme, saç dökülmesi, gebe kalamama, kısırlık gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Bu belirtilere sahipseniz uzman bir kadın doğum doktoruna muayene olmanız erken tanı konmasına ve tedaviye yönelik erken aksiyon alınmasına imkan verebilir.