Kızlık Zarı Dikimi – Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

kızlık zarı dikimi

Cinsel ilişkinin yanı sıra travmalar, çarpmalar gibi nedenlerle de bozulabilen kızlık zarı için geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi (hymenoplasty) uygulanabilir. En sağlıklı sonucu almak için kızlık zarı dikimi işlemi Hymenoplasty deneyimi olan uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Zaman zaman kızlık zarı dikimi fiyatı nedir diye araştırma yapan bireyler için birçok sorunun yanıtını bulabilecekleri detaylı bir inceleme dosyası sunuyoruz.

 

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Sosyal nedenlere bağlı hymenoplasty (kızlık zarı dikimi) tercihe göre geçici ve kalıcı olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Geçici kızlık zarı dikimi ilişkiden 8-10 gün öncesinde yapılır. Eğer ilişkinin zamanı bilinmiyorsa veya daha uzak bir tarihteyse kalıcı kızlık zarı dikimi tercih edilir. Her iki işlemde de amaç, cinsel ilişki sırasında kanamanın kesin olarak gerçekleşmesidir.

Üç kat fleep tekniği ile kızlık zarı dikimi işlemini ağrısız ve hijyenik bir operasyonla yaptırabilirsiniz. Kızlık Zarı Dikimi ortalama 20-30 dakika süren bir operasyondur. Bu işlem sonrasında yaklaşık 1 saat istirahat etmek gerekmektedir. Daha sonra kişi normal hayatına geri dönebilir. Kızlık zarı dikimi sonrasında bireylerin normal hayatlarını yaşamalarında, kişinin hareket etmesinde, yürümesinde ve yolculuk yapmasında herhangi bir sakınca yoktur.

 

Kızlık zarı dikimi ne kadar kalıcı?

Kızlık zarı dikimi işlemi kalıcı ya da geçici olarak tercih edilebilir. Bu tercih yapılırken ilişkinin zamanı önemlidir. Eğer yakın bir zamanda ilişki gerçekleşecek ise geçici kızlık zarı dikimi uygulanabilir. Kızlık zarı dikimi kalıcı olur mu diye düşünenler dilerse kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu tercih edebilir. Geçici kızlık zarı dikiminde amaç yalnızca kanamayı sağlamaktır. Vajinada darlık sağlamaz ve adından da anlaşılacağı gibi geçici bir işlemdir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde ise amaç sadece kanama değil, zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme sırasında tekrar mutlaka kanamanın gelmesini sağlamaktır. Bununla birlikte kızlık zarı diktirmek tamamen bireyleri tercihleri doğrultusunda geçici ya da kalıcı olabilmektedir.

kızlık zarı dikimi fiyatı

 

Kızlık zarı dikimi için ne gerekir?

Kızlık zarı dikimi işlemi kısa süreli bir operasyondur ve birkaç saat dinlenmenin ardından günlük hayata devam edilebilir. Bu nedenle önce kızlık zarı dikimi yapabilen uzman bir doktor kontrolü yapılmalı ve uygunluk durumuna göre operasyona karar verilmelidir.

 

Kızlık zarı ameliyatı ne kadar sürer?

Kızlık zarı ameliyatı ortalama 20 – 30 dakika süren bir işlemdir. Operasyon sonrasında bir saat kadar dinlenmeni gereklidir. Akabinde normal hayatınıza dönebilir, günlük işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Kızlık zarı dikimi sonrası normal hayat yaşanmasında, hareket etmekte, yürümekte ya da yolculuk etmekte sakınca yoktur.

Kızlık zarı ameliyatı ilişkiden 8-10 gün önce yapılmalıdır. İlişkiye kadar olan sürede bireyler normal hayatlarını yaşayabilirler.

 

Kızlık zarı ameliyatı kayıtlara geçer mi?

Kızlık zarı dikimi yaptırmayı düşünenler acaba kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi diye endişe ediyor olabilir. Kızlık zarı işlemi özel bir operasyon olduğu için herhangi bir kayıtta yer almayacaktır.  Peki kızlık zarının dikildiği anlaşılır mı? Kızlık zarı dikimi sadece bu konuda uzman bir kadın doğum doktoru tarafından ya da adli tip uzmanı tarafından anlaşılabilmektedir.

geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürede iyileşir?

Kızlık zarı dikimi operasyonu yaklaşık 20-30 dakika süren bir işlemdir. Bu operasyon yapıldıktan sonra kişi yaklaşık bir saat istirahat etmelidir. Daha sonra günlük yaşantısına dönebilir, yürüyebilir, hareket edebilir, yolculuk yapabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süresi oldukça kısadır ve yaklaşık bir saat dinlenmenin ardından normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

 

Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir?

Kızlık zarı dikimi işlemi kalıcı ya da geçici olarak yapılabilmektedir. 2021 yılı kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı nedir diye merak ettiğinizde farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli olan, operasyonun hymenoplasty deneyimi olan uzman bir doktor tarafından yapılmasıdır. Kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları bu işlem hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi almak için irtibata geçebilirsiniz.

 

İzmir’de kızlık zarı dikimi yapılıyor mu?

Kızlık zarı dikimi operasyonu hymenoplasty konusunda deneyimli bir uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Bu alanda hizmet veren Op. Dr. Mustafa Alihanoğlu, Alsancak’ta yer alan muayenehanesinde hizmet vermektedir. Dilerseniz 0530 388 38 63 numaralı whatsapp hattı üzerinden İzmir kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Dikilen kızlık zarı yeniden bozulur mu?

Kızlık zarı dikimi operasyonu talebinize göre geçici ya da kalıcı olarak yapılabilir. Geçici kızlık zarı dikiminde amaç yalnızca kanamanın gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu operasyon vajinada bir darlık sağlamaz ve adından da anlaşılacağı gibi geçici bir işlemdir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde amaç sadece kanama değildir. Aynı zamanda zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme sırasında tekrar mutlaka kanamanın gelmesini sağlamak için kalıcı olarak kızlık zarı dikimi işlemi yapılır. Bununla birlikte en sağlıklı sonucu almak için kızlık zarı dikimi hymenoplasty deneyimi olan uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

 

Kızlık zarı dikiminde en iyi yöntem hangisidir?

Kızlık zarı dikimi için günümüzde en gelişmiş ve en sağlıklı yöntem 3 katlı fleep yöntemidir. Bu yöntem ile kesin kanama garantisi verilir ve ayrıca genişlemiş vajinada daraltma yapılabilir.

 

 

kalıcı kızlık zarı dikimi

Tavsiye Edilen Yazılar