Skip to content
Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

Sosyal nedenlere bağlı hymenoplasty (kızlık zarı dikimi) geçici ve kalıcı olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilir. Geçici kızlık zarı dikimi ilişkiden 8-10 gün öncesinde yapılır. İlişkinin süresi bilinmiyorsa veya daha uzak bir tarihteyse kalıcı kızlık zarı dikimi gerçekleştirilir. İki işlemde de amaç cinsel ilişki sırasında kanamanın kesin olarak gerçekleşmesidir.
 
Kızlık zarı, cinsel ilişkinin yanı sıra, genital bölgeye gelen çeşitli travmalar, çarpmalar sonucunda da bozulabilir. 3 kat fleep tekniği ile kalıcı ya da geçici kızlı zarı dikimi işlemini ağrısız ve hijyenik bir operasyonla yaptırabilirsiniz.
 
 

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Merak Edilen Sorular

Aşağıda yer alan formu doldurduğunuz takdirde en muayenehanemide görevli arkadaşlarımız en kısa zamanda sizinle iletişime geçerek kızlık zarı dikimi işlemi hakkında ayrıntılı şekilde bilgilendireceklerdir.  Dilerseniz 0530 388 38 63 numaralı whatsapp hattımızdan sorularınızı iletebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi operasyonu tamamen sosyal nedenlere bağlı olarak kişinin isteği ile yapılan bir operasyon olduğu için hata veya yanlış sonuç olması söz konusu olamaz yani mutlaka operasyon başarı ile sonuçlanmalıdır işte bu nedenle her cerrahi müdahale sonrasında olduğu gibi kızlık zarı dikiminde de kontrol şarttır.

Kızlık Zarı Dikimi ortalama 20-30 dakika süren bir işlemdir. Operayon sonrasında 1 saat istirahat etmeniz gerekmektedir. Daha sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi işlemi sonrasında bireylerin normal hayatlarını yaşamalarında, kişinin hareket etmesinde, yürümesinde ve yolculuk yapmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kızlık zarı dikimi için günümüzde en gelişmiş ve en sağlıklı yöntem 3 katlı fleep yöntemidir. Bu yöntem ile kesin kanama garantisi verilir ve ayrıca genişlemiş vajinada daraltma yapılabilir.

Kızlık zarı dikimi sadece uzman kadın doğum doktoru tarafından ya da adli tip uzmanı tarafından anlaşılabilir.

Geçici kızlık zarı dikimi ilişkiden 3 ile 5 gün öncesinde yapılmalıdır.

Geçici kızlık zarı dikiminde amaç yalnızca kanamayı sağlamaktır. Vajinada darlık sağlamaz ve adından da anlaşılacağı gibi geçici bir işlemdir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde amaç sadece kanama değil, zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme sırasında tekrar mutlaka kanamanın gelmesini sağlamak. Bununla birlikte 

En sağlıklı sonucu almak için kızlık zarı dikimi hymenoplasty deneyimi olan uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sorularınız ve Randevu Talepleriniz İçin Formu Doldurun, En Kısa Sürese Size Ulaşalım

geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kadın Sağlık, uzman kaynağından doğru bilgi ve önerilerle özellikle kadınların sağlık açısından merak ettikleri bilgiye ulaşmasını sağlayan online platformdur.

Sitede yer alan tüm bilgiler Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu danışmanlığında hazırlanmaktadır.

Sitemizde yer alan tüm konular hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0530 388 38 63 numaraları whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.

inner-banner-1-1
Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Videolar
1
Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık Zarı Dikimi
2
İzmir Kızlık Zarı Dikimi
İzmir Kızlık Zarı Dikimi
3
Kızlık Zarı Dikimi İzmir
Kızlık Zarı Dikimi İzmir
Sohbeti Başlat
Sorularınızı Sorabilirsiniz
Op. Dr. Mustafa Alihanoglu
Merhaba.
Her türlü sorunuz için bize yazabilirsiniz.